Mudeliklubi

Vajuta pildile, et näha, millega Hiiumaa Mudeliklubi allüksused tegelevad…


 

hmk_logo_BLACK_300dpiHiiumaa Mudeliklubi on loodud eesmärgiga arendada ja propageerida lennu-,laeva-,auto- ja raketimudelismi alast tegevust.
Klubi on küll loodud 16.jaanuaril 2009 (asutajateks Andres Laanejõe, Teet Kitkas ja Kaius Kaibald), kuid mudelismiga on Hiiumaal järjepidevalt tegeldud juba aastast 1991, algul Käina, hiljem Palade mudellennuringi nime all. Eestvedajaks on olnud Teet Kitkas. Tema käe alt on läbi käinud rohkem kui 70 noort lennuhuvilist ja nendest väga häid tulemusi sisemudelismi alal on saavutanud Raini Saarna, Vaido Kivi, Kajar Lepamaa, Elari Tüür, Madis Puu, Martin ja Madis Kõmmus, Kaarel Teeääre, Anne Toode, Taavo Taelma, Jürgen Kitkas, Aigor Kuuse, Jane Saartok, Linda Heinapuu, Ahti Kokla, Lauri Valdman, Inge Maiman, Brigid-Ly Palkman ja veel paljud teised tublid Hiiumaa sisemudellendurid.

Mudelism on üsna levinud spordiala tänases Eestis.
Kui ajalugu räägib 1910.aasta 1.aprillil Venemaal Moskva Maneezis toimunud erakordsest sündmusest, kus “kotkagümnastika” harrastajad demonstreerisid esmakordselt avalikkusele “iselendavaid aeroplaanide mudeleid” ja sellekspuhuks ehitatud puutribüünid olid tulvil publikust ning esimene mudel lendas 17 meetri kaugusele, siis tänapäeval ei ole lennumasin enam ilmaime.

Taevasse valgeid triipe vedavate “raudkotkaste” piloodid on peamiselt oma huvi lendamise vastu saanud just mudellennu ringidest ja klubidest.

Meie klubil on ka oma pesa, mis asub Kärdlas, Kõrgessaare mnt.2 – Noorte Huvikeskuses.
Mudeliklubis on võimalus harjutada lendamist mitmesuguste lennukite ja helikopteritega simulaatoritel. Meisterdada ise ja proovida kätt juba reaalsete mudellennukitega. Mudeliklubis leidub alati midagi põnevat ja ootame kõiki meie projektidest osa võtma, sest tegevust jätkub kõigile.

Lugupidamisega Teie Mudeliklubi!

Kui tahad ka klubi tegemistest osa saada – Tahan ka klubisse kuuluda

Vaata lisaks: Hiiumaa Mudeliklubi põhikiri

Comments are closed.