Palade Õhuasjade Ühing

Palade Õhuasjanduse Ühing on pühendunud sisemudellennu arendamisse. Tegemist on väga õrnade ja kergete lennukitega, kus lennuki kogukaal ei ületa 3,5 g. Lennuki ehituseks kasutatakse balsaliiste ja maisipaberit. Ühe lennuki ehitus võib võtta nädalaid. Võisteldakse kolmes klassis: P-350 (väike pabermudel), M-350 (kilekattega mudel) ja F1M (rahvusvahelise klassiga suur paberkattega mudel). Kummimootoriga imekerged lennukid lendavad ringiratast aja peale – üks sekund annab ühe punkti. Tavaliselt lennatakse 6 lendu, arvesse läheb kaks paremat.

Kummimootoriga lennuk sobib hästi näiteks lastele või noortele esimeste sammude tegemiseks mudellennunduses. Saab “tunde” kätte, kuidas asi käib ja ka lennuki timmimise ja tüüride tööpõhimõtte selgeks, sest kummimootoriga lennuk tuleks ka lennurežiimi timmida ehk lennuk tuleb panna ringis lendama.

Palade Spordihoones korraldatakse sisemudellennu võistlusi juba üle kümne aasta, kuna see on kõige parem saal – seisva õhuga ja piisavalt kõrge. Iga aasta toimub kaks karikavõistluste etappi ja meistrivõistlused. Mudellennu ringid toimuvad Palade Põhikooli juures, juhendaja Teet Kitkas. Tema käe all on Hiiumaal mudellennundusega tegeletud juba üle 20 aastat.

 

Comments are closed.